Zgierska: 42 307 07 37    Ogniskowa: 667 238 925

USG – ultrasonografia - POZ

POZ – Badania USG w przychodniach Blue Medica

USG (ultrasonografia) wykonywana jest w sieci placówek Blue Medica według wysokich standardów jakościowych. Ponieważ jest to badanie diagnostyczne, wykorzystujemy sprzęt najwyższej jakości, aby wyniki w 100% odzwierciedlały stan zdrowia pacjenta. USG przeprowadzone jest również przez specjalistów z ogromnym doświadczeniem, zdobytym w renomowanych ośrodkach medycznych.

Nasi specjaliści w ramach POZ przeprowadzają badania ultrasonograficzne:

Badanie USG brzucha

USG jamy brzusznej jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym. Wykonywane jest nowoczesną głowicą do badań ultrasonograficznych nerek, wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki, śledziony, naczyń znajdujących się w jamie brzusznej.

Badanie USG moczowodów

USG moczowodów dotyczy wybranej części układu moczowego. Moczowody biegną parzyście od miedniczek nerkowych do pęcherza moczowego. Najczęstszą przyczyną tego badania jest kamica moczowodowa i występująca kolka nerkowa.

Badanie USG pęcherza moczowego

Badanie USG pęcherza moczowego, dzięki wykorzystaniu wiązki promieni RTG pozwala specjaliście wykryć nieprawidłowości w budowie pęcherza. Lekarz podczas wizyty ogląda pęcherz z różnej perspektywy, aby diagnoza stanowiła wiarygodne źródło informacji, czego efektem jest trafna diagnoza.

Badanie USG układu moczowego

USG moczowodów pozwala ocenić wielkość i struktury narządów układu moczowego, znajdujących się w miednicy  małej. Warunkiem prawidłowego wykonania badania jest wypełnienie pęcherza przed badaniem oraz utrzymanie lekkostrawnej diety na dzień przed wizytą.

Badanie USG ślinianek

USG ślinianek wykonywane jest w przypadku potrzeby oceny miąższu, występowania torbieli, guzków lub innych zmian w obrębie ślinianek oraz węzłów chłonnych. Badanie jest całkowicie nieinwazyjne. Wynik w formie opisowej generowany jest i wręczany pacjentowi jeszcze podczas wizyty.

Badanie USG tarczycy i przytarczyc

Badanie USG tarczycy i przytarczyc zlecane jest przez lekarza w przypadku podejrzeń zmian w tych narządach. Ocenie podlega wielkość, struktura oraz położenie tarczycy i przytarczyc. Skierowanie na badanie wystawia lekarz, gdy następuje powiększenie tarczycy lub zaburzenia metaboliczne organizmu.

Pracownia ultrasonograficzna świadczy usługi w ramach NFZ w placówce Blue Medica przy ul. Zgierskiej 249 w Łodzi oraz w Dłutowie przy ul. Polnej 4. USG wykonywane jest również prywatnie z rozszerzonym zakresem diagnostycznym (w tym USG ciąży, USG ginekologiczne, USG jąder, USG dopochwowe) u podwykonawców Blue Medica.