Zgierska: 42 307 07 37

USG – ultrasonografia - Poradnie specjalistyczne

Badania USG w przychodniach Blue Medica Łódź

USG (ultrasonografia) wykonywana jest w placówce Blue Medica Łódź według wysokich standardów jakościowych. Ponieważ jest to badanie diagnostyczne, wykorzystujemy sprzęt najwyższej jakości, aby wyniki w 100% odzwierciedlały stan zdrowia pacjenta. USG przeprowadzone jest również przez specjalistów z ogromnym doświadczeniem, zdobytym w renomowanych ośrodkach medycznych.

Nasi specjaliści przeprowadzają badania ultrasonograficzne:

Badanie USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym. Wykonywane jest nowoczesną głowicą do badań ultrasonograficznych nerek, wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki, śledziony, naczyń znajdujących się w jamie brzusznej.

Badanie USG moczowodów

USG moczowodów dotyczy wybranej części układu moczowego. Moczowody biegną parzyście od miedniczek nerkowych do pęcherza moczowego. Najczęstszą przyczyną tego badania jest kamica moczowodowa i występująca kolka nerkowa.

Badanie USG prostaty

USG prostaty wykonywane jest profilaktycznie w celu wykrycia zmian w obrębie gruczołu, a także w celu zbadania problemów urologicznych pacjenta. Biopsję narządu również wykonuje się pod kontrolą USG. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jest ono również całkowicie bezbolesne.

Badanie USG pęcherza moczowego

Badanie USG pęcherza moczowego, dzięki wykorzystaniu wiązki promieni RTG pozwala specjaliście wykryć nieprawidłowości w budowie pęcherza. Lekarz podczas wizyty ogląda pęcherz z różnej perspektywy, aby diagnoza stanowiła wiarygodne źródło informacji, czego efektem jest trafna diagnoza.

Badanie USG układu moczowego

USG moczowodów pozwala ocenić wielkość i struktury narządów układu moczowego, znajdujących się w miednicy  małej. Warunkiem prawidłowego wykonania badania jest wypełnienie pęcherza przed badaniem oraz utrzymanie lekkostrawnej diety na dzień przed wizytą.

Badanie USG ślinianek

USG ślinianek wykonywane jest w przypadku potrzeby oceny miąższu, występowania torbieli, guzków lub innych zmian w obrębie ślinianek oraz węzłów chłonnych. Badanie jest całkowicie nieinwazyjne. Wynik w formie opisowej generowany jest i wręczany pacjentowi jeszcze podczas wizyty.

Badanie USG tarczycy i przytarczyc

Badanie USG tarczycy i przytarczyc zlecane jest przez lekarza w przypadku podejrzeń zmian w tych narządach. Ocenie podlega wielkość, struktura oraz położenie tarczycy i przytarczyc. Skierowanie na badanie wystawia lekarz, gdy następuje powiększenie tarczycy lub zaburzenia metaboliczne organizmu.

USG wykonywane jest również z rozszerzonym zakresem diagnostycznym (w tym USG ciąży, USG ginekologiczne, USG jąder, USG dopochwowe) u podwykonawców Blue Medica Łódź.

Więcej informacji pod numerem 42 307 07 37.
Więcej badań USG znajdziesz tu.