Zgierska: 42 307 07 37

Ortopedia - Poradnie specjalistyczne

W sieci Blue Medica Łódź funkcjonuje poradnia ortopedyczna, która oferuje konsultacje i usługi świadczone przez wybitnych specjalistów w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ortopedia obejmuje diagnostykę oraz leczenie chorób i urazów układu ruchu.

Zakres procedur medycznych realizowanych w poradni ortopedycznej Blue Medica Łódź:

BADANIA DIAGNOSTYCZNE (w tym USG kolana, USG stawu barkowego, USG stawu kolanowego, USG stawów biodrowych)

Ortopedia w Blue Medica Łódź to przede wszystkim znakomici lekarze, ale także szeroki zakres usług realizowanych pod jednym szyldem. W ramach oferty proponujemy nie tylko konsultacje z doświadczonym ortopedą, ale także badania specjalistyczne zarówno laboratoryjne, jak i z zakresu diagnostyki obrazowej, a w tym: USG kolana, USG stawu barkowego, USG stawów biodrowych. Dopiero po wykonaniu  wszystkich badań, lekarz jest w stanie postawić precyzyjną diagnozę i zaplanować skuteczne leczenie.

KONSULTACJE ORTOPEDYCZNE

Konsultacje ortopedyczne odbywają się prywatnie. Poradnia ortopedyczna realizuje wizyty u specjalistów zarówno w przypadku pacjentów, którzy po raz pierwszy korzystają z porady ortopedy, jak i w przypadku pacjentów, którzy dotychczas byli niezadowoleni z proponowanych im usług.

DOSTAWOWE PODAWANIE LEKÓW

W razie konieczności – ortopeda wykonuje również prywatnie dostawowe iniekcje leków, które są skuteczną metodą leczenia niektórych schorzeń. Podawanie leków tą metodą przyspiesza powrót do pełnej ruchomości stawów oraz niweluje ból i obrzęk. Zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym.

DIAGNOSTYKA I LECZENIE SCHORZEŃ

Zarówno schorzenia ostre, jak i przewlekłe układu ruchu wymagają ciągłych konsultacji i pełnej, profesjonalnej diagnostyki. Ortopedia w Blue Medica Łódź, na którą składa się nie tylko zespół profesjonalistów, ale także nowoczesna aparatura, oferuje swoim pacjentom holistyczne podejście, dzięki czemu każdy traktowany jest indywidualnie i kompleksowo.

KIEROWANIE NA ZABIEGI FIZJOTERAPEUTYCZNE

Bardzo często zdarza się, że zabiegi fizjoterapeutyczne w ramach NFZ nie przynoszą oczekiwanych przez pacjenta rezultatów. Zarówno pod względem wyposażenia, jak i wachlarzu proponowanych zabiegów – Blue Medica Łódź zyskuje coraz większe zadowolenie wśród korzystających z jej oferty. Ortopeda, diagnozujący pacjenta kieruje także na zabiegi fizjoterapeutyczne, które w pełni doprowadzą pacjenta do pełnego zdrowia. Fizjoterapeuta z kolei na podstawie wyników badań dobierze odpowiednią terapię tak, aby schorzenie nie pozostawiło po sobie śladu w organizmie chorego.

NASTAWIANIE I LECZENIE ZŁAMAŃ ORAZ ZWICHNIĘĆ

Każde złamanie i zwichnięcie nogi wymaga profesjonalnej diagnostyki oraz leczenia w poradni ortopedycznej. Jeśli realizacja usług w ramach NFZ nie jest możliwa – należy zgłosić się niezwłocznie do lekarza prywatnie. Ortopeda w Blue Medica Łódź zajmuje się nastawianiem i leczeniem złamań oraz zwichnięć, które są na tyle istotnym urazem, że źle wykonane może powodować znaczne pogorszenie funkcjonowania stawu, a nawet konieczność ponownego złamania kości.

DROBNE ZABIEGI AMBULATORYJNE (m.in.: punkcja, blokada, podanie kwasu hialuronowego, zmiany opatrunków)

Ortopedia w Blue Medica Łódź, w ramach funkcjonującej poradni, oferuje również drobne zabiegi ambulatoryjne tj. blokady stawów, iniekcje dostawowe np. kwasu hialuronowego, założenie i zmiany opatrunków. Zabiegi oferowane są zarówno jednorazowo, jak i w ramach realizacji całej procedury medycznej.

Dodatkowo pacjenci mogą skorzystać również z konsultacji i badań z zakresu medycyny sportowej.

Poradnia ortopedyczna udziela świadczeń w ramach wizyt prywatnych w Blue Medica Łódź przy ul. Zgierskiej 211 w Łodzi.