Zgierska: 42 307 07 37

Ortopedia - Poradnie dla dzieci

Poradnia ortopedyczna dla dzieci działająca w sieci placówek Blue Medica Łódź oferuje konsultacje doświadczonych lekarzy specjalistów w dziedzinie ortopedii i traumatologii. Ortopedia obejmuje zakres działań związanych z diagnozowaniem i leczeniem wad postawy u dzieci, chorób i urazów narządu ruchu. Poradnia ortopedyczna dla dzieci oferuje również diagnostykę USG bioderek u dzieci.

W poradni ortopedycznej Blue Medica Łódź dla dzieci lekarze specjaliści udzielają konsultacji w zakresie rekomendowanych sposobów leczenia, rehabilitacji i profilaktyki w zakresie:

PROFILAKTYCZNYCH BADAŃ USG STAWÓW BIODROWYCH U DZIECI W CIĄGU 2-3 PIERWSZYCH TYGODNI ŻYCIA

Ortopeda dziecięcy z poradni ortopedycznej Blue Medica Łódź wykonuje obowiązkowe badanie USG stawów biodrowych u dzieci w celu wczesnego wykrycia nieprawidłowości, mogących prowadzić do wad postawy. Samo badanie trwa zaledwie kilka minut i nie jest inwazyjne. Bardzo często zdarza się, że dziecko nie wybudza się ze snu w trakcie jego trwania.

URAZÓW KOŃCZYN GÓRNYCH I DOLNYCH (zwichnięcia, złamania, skręcenia, stłuczenia)

Urazy kończyn górnych i dolnych u dzieci zdarzają się bardzo często. Ortopeda dziecięcy przyjmujący w naszej poradni ortopedycznej to wysokiej klasy specjalista z wieloletnim doświadczeniem. Oprócz wiedzy posiada również podejście do dzieci, dzięki czemu urazy zarówno o charakterze ostrym, jak i przewlekłym nie powodują negatywnych skojarzeń z wizytą u lekarza.

PROFILAKTYCZNEJ OCENY WAD POSTAWY W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

W ramach poradni pediatrycznej, działającej w ramach współpracy z NFZ, lekarz pediatra dokonuje oceny dzieci w wieku: 2, 4, 6, 10, 12, 14 i 18 lat. Dzięki wnikliwiej diagnostyce – pediatra w razie potrzeby może skierować małego pacjenta na konsultacje ortopedyczne. Ortopeda dziecięcy, działający w ramach wizyt prywatnych dokona oceny potencjalnej wady postawy i skieruje na odpowiednie badania. Część z nich jak USG stawów – wykonujemy na miejscu.

REHABILITACJI POURAZOWEJ

Każdy uraz może powodować zmiany z budowie i funkcjonowaniu układu kostnego, a zatem w przypadku jego wystąpienia wymagane jest nie tylko specjalistyczne leczenie, ale również rehabilitacja pourazowa. Ortopeda dziecięcy, przyjmujący w Blue Medica Łódź skieruje dziecko do rehabilitanta, który zaleci odpowiednią terapię.

BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH

W ramach swojej działalności sieć placówek Blue Medica Łódź posiada w ofercie szereg badań diagnostycznych niezbędnych w ocenie stanu zdrowia pacjenta. Ortopeda dziecięcy może skierować pacjenta zarówno na badania o charakterze obrazowym, tj. USG czy RTG, jak badania laboratoryjne.

DOSTAWOWEGO PODAWANIA LEKÓW

Dostawowe podanie leków zdecydowanie przyspiesza gojenie procesów chorobowych w przebiegu schorzeń układu ruchu. Iniekcje przebiegają w sposób mało inwazyjnych oraz przy znieczuleniu w razie potrzeby. Specjalista – dobry ortopeda dziecięcy będzie w stanie zarówno odpowiednio przygotować dziecko do zabiegu, jak i przeprowadzić go w sposób delikatny i przyjazny małemu pacjentowi.

DIAGNOZOWANIA I LECZENIA SCHORZEŃ

Począwszy od  profilaktycznych badań USG, a skończywszy na leczeniu urazów o charakterze ostrym – nasi lekarze są w stanie zdiagnozować każde schorzenie ortopedyczne i zaplanować skuteczne leczenie. Nowoczesna aparatura, bogate doświadczenie ortopedów i szerokie możliwości, jeśli chodzi o realizację usług w jednym miejscu, powodują, że poradnia ortopedyczna Blue Medica Łódź jest jedną z najlepszych w mieście.

KIEROWANIA NA ZABIEGI FIZJOTERAPEUTYCZNE

Aby uniknąć przykrych konsekwencji niewyleczonych schorzeń lub wad postawy, występujących w wieku dziecięcym – po każdym urazie oraz po każdym leczeniu ortopeda dziecięcy skieruje dziecko do fizjoterapeuty, który poprowadzi dalsze leczenie, dobierając odpowiednią terapię.

DROBNYCH ZABIEGÓW AMBULATORYJNYCH (punkcja, zmiany opatrunków)

W ramach poradni ortopedycznej, ortopeda dziecięcy wykonuje również drobne zabiegi ambulatoryjne tj. punkcja, czy założenie lub zmiany opatrunków. Wszystkie usługi wykonywane są w ramach wizyt prywatnych.

Dodatkowo mali pacjenci mogą skorzystać również z konsultacji i badań z zakresu medycyny sportowej.

Poradnia ortopedyczna udziela świadczeń w ramach wizyt prywatnych w Blue Medica Łódź przy ul. Zgierskiej 211 w Łodzi.