Zgierska: 42 307 07 37

Ortopedia w Blue Medica Łódź Zgierska

Poradnia ortopedyczna w placówce Blue Medica przy ul. Zgierskiej 249 w Łodzi oferuje konsultacje, diagnostykę, leczenie oraz skierowania na zabiegi w Szpitalu Prywatnym Blue Medica. Wszystkie usługi wykonywane są w ramach wizyt prywatnych.

Zakres procedur medycznych realizowanych w poradni ortopedycznej:

BADANIA DIAGNOSTYCZNE (w tym USG stawów, USG barku, USG ortopedyczne)

Badania diagnostyczne tj. USG stawów, USG barku lub USG ortopedyczne realizowane są na najwyższym poziomie, dzięki doświadczeniu naszych specjalistów. Dobry ortopeda nie tylko skieruje Państwa na konieczne badania, ale również przeprowadzi szczegółowy wywiad, który pomoże w postawieniu prawidłowej diagnozy. Badania ultrasonograficzne wykonywane są wyłącznie z użyciem nowoczesnej aparatury.

KONSULTACJE ORTOPEDYCZNE

Poradnia ortopedyczna w Blue Medica to zespół, składający się z najlepszych ortopedów w Łodzi. Konsultacje ortopedyczne odbywają się po wcześniejszym umówieniu wizyty w rejestracji konkretnej placówki Blue Medica.

DOSTAWOWE PODANIE LEKU

Ortopeda w naszych placówkach wykonuje również zabieg polegający na dostawowym podaniu leków (przeciwzapalnych, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów, IRAP, PRP, komórek macierzystych). W zależności od postawionej diagnozy oraz zaplanowanej terapii – możliwa jest iniekcja leku bezpośrednio do stawu zaatakowanego przez chorobę.

DIAGNOZOWANIE I LECZENIE SCHORZEŃ

W poradni ortopedycznej Blue Medica lekarz specjalista – ortopeda z wieloletnim stażem rozpoznaje stan pacjenta na podstawie widocznych i odczuwalnych objawów: obrzęków, bolesności, kulawizny, czy silnego bólu podczas poruszania stawami. Na tej podstawie jest w stanie rozpoznać czy choroba ma charakter ostry, czy przewlekły oraz zlecić odpowiednie badania, aby postawić trafną diagnozę.

SKIEROWANIA NA ZABIEGI FIZJOTERAPEUTYCZNE

Dobry ortopeda w trakcie leczenia jest w stanie również zaplanować odpowiednią terapię realizowaną przez fizjoterapeutę. Poradnia ortopedyczna Blue Medica nie realizuje zabiegów na miejscu. Ortopeda wystawi skierowanie po szczegółowym zapoznaniu się z wynikami badań.

NASTAWIANIE ORAZ LECZENIE ZŁAMAŃ I ZWICHNIĘĆ

W razie sytuacji awaryjnej ortopeda, przyjmujący z poradni ortopedycznej jest w stanie nastawić złamaną lub zwichniętą kończynę. W następnej kolejności pacjent przechodzi serię badań i konsultacji, aby leczenie było w 100 % skuteczne.

DROBNE ZABIEGI AMBULATORYJNE (m.in.: punkcja, blokada, założenie i usunięcie opatrunku gipsowego, zmiany opatrunków).

W ramach usług poradni ortopedycznej, lekarze specjaliści realizują także drobne zabiegi ambulatoryjne, tj. punkcja, założenie i usunięcie opatrunku gipsowego, czy zmiana opatrunku. Ortopeda podejmuje się również realizacji usługi, kontynuując leczenie rozpoczęte przez innego lekarza.

Usługi realizowane są w ramach wizyt prywatnych.