Zgierska: 42 307 07 37

Zbadaj się na wiosnę w Dłutowie. Kolejna seria bezpłatnych badań dla mieszkańców

Od 1 marca w Dłutowie rusza I edycja serii badań „Zbadaj się na wiosnę!” organizowana z myślą o zbliżającej się porze roku, do której warto odpowiednio przygotować swój organizm. Każdy tydzień niesie ze sobą nową serię badań, a skorzystać z nich może każdy, kto przyjdzie do przychodni Blue Medica przy ul. Polnej 4, w godz. 9-14.

Postanowiliśmy uczcić koniec zimy w sposób najbliższy naszej działalności – prozdrowotny – tłumaczy Manager Placówki w Dłutowie, Lucyna Wąsik – Badania podzieliliśmy na kilka etapów. Pierwszy etap to badania poświęcone tematowi cukrzycy, a więc badamy poziom glukozy we krwi, drugi – badania związane z otyłością, czyli mierzymy poziom trójglicerydów. Kolejne dwa etapy będą dotyczyły określenia wieku serca i chorób układu oddechowego. Dzięki tak skonstruowanej serii badań, będziemy w stanie przebadać pacjenta pod kątem najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych: cukrzycy, otyłości, zawału serca, choroby wieńcowej, choroby obturacyjnej płuc, astmy, tocznia rumieniowatego. Nadchodząca wiosna to idealny moment, aby pomyśleć nad zmianą trybu życia na zdrowszy i przygotować swój organizm do aktywności wiosenno-letnich – dodaje.

Harmonogram badań:

  • 01.03-04.03 Badania poziomu glukozy we krwi
  • 07.03-11.03 Badania poziomu trójglicerydów we krwi
  • 14.03-18.03 Badanie wieku serca
  • 21.03-25.03 Spirometria

Wszystkie badania będą miały miejsce w przychodni miejskiej Blue Medica w Dłutowie, przy ul. Polnej 4, w godz. 9-14. Na badanie nie trzeba się wcześniej rejestrować. Więcej informacji pod nr tel. (44) 632 13 59.

Publikacje: powiat.pabianice.pl
Plik PDF: Zbadaj się na wiosnę w Dłutowie