Zgierska: 42 307 07 37

Reprezentant Brazylii w kitesurfingu – Eudazio da Silva – zoperowany w Polsce

Okazuje się, że polscy chirurdzy zyskują coraz większą popularność jako wybitni specjaliści poza granicami naszego kraju. Dr n. med. Krzysztof Małecki oraz lek. med. Hubert Jezierski ze Szpitala Prywatnego Blue Medica, specjalizujący się w ortopedii i traumatologii, pod koniec kwietnia zoperowali jednego z najlepszych kitesurferów na świecie – Eudazio da Silva. Reprezentant Brazylii i jednocześnie zawodnik Nobile Sports przyleciał do Polski specjalnie na operację kolana.

Operację pod dyrekcją dr n. med. Krzysztofa Małeckiego przeprowadzono w Szpitalu Prywatnym Blue Medica w Jastrzębiu-Zdroju. U Eudazio rozpoznaliśmy poważny uraz chrząstki stawowej kolana, której ubytek sprawiał dolegliwości bólowe i nie pozwalał na treningi. Dodatkowo, podczas ostatniego urazu częściowo zerwane zostało więzadło krzyżowe przednie, na szczęście tylko częściowo i na razie nie wymaga rekonstrukcji – relacjonuje zabieg dr Małecki – Podczas zabiegu artroskopii wyrównaliśmy powierzchnię uszkodzonej chrząstki oraz usunęliśmy oddzielone jej fragmenty. Na szczęście dla Eudazio i jego fanów, ubytek nie miał dużej powierzchni, ale sięgał za to prawie do gołej kości. Dla stworzenia najkorzystniejszych warunków regeneracji chrząstki wykonaliśmy tzw. mikrozłamania w kości udowej, dzięki czemu w miejsce uszkodzenia napłynęły komórki dające początek komórkom chrząstki. Cieszymy się, że operacja powiodła się i przebiegła bez powikłań – dodaje.

Pobyt Eudazio da Silva w klinice trwał zaledwie 3 dni, podczas których został także poddany rehabilitacji w postaci zabiegów fizykalnych przeciwobrzękowych oraz manualnych wykonywanych przez fizjoterapeutę.

Głównym czynnikiem, który zadecydował o wyborze kliniki przez zawodnika, byli specjaliści o ogólnoświatowej renomie, szkolący się w ośrodkach w całej Europie. Istotne było również nowoczesne wyposażenie oraz krótki czas pobytu sportowca w klinice z uwagi na terminy kolejnych zawodów. Eudazio da Silva kilkakrotnie plasował się w pierwszej dziesiątce zawodników podczas Mistrzostw Świata w kitesurfingu.

Plik PDF: Eudazio da Silva zoperowany w Polsce