Zgierska: 42 307 07 37

Bezpłatne badania na zakończenie III łódzkich Senioraliów

Finał trwającej od 7 maja br. akcji przeznaczonej dla łódzkich seniorów będzie miał miejsce w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja 21 i 22 maja. W czasie tych dwóch dni uczestnicy będą mogli przebadać poziom cholesterolu na stoisku Blue Medica. Udział w badaniach jest całkowicie bezpłatny.

Senioralia to cykliczna impreza, podczas której mają miejsce koncerty, wystawy, akcje edukacyjne, a na tegoroczne zakończenie również II Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora w łódzkiej Sukcesji przy al. Politechniki 1. Oprócz stanowisk oferujących produkty przeznaczone dla osób powyżej 60. roku życia, pojawi się również mobilna przychodnia Blue Medica, w której bez kolejek i bez dodatkowych zapisów będzie można zbadać poziom cholesterolu we krwi. Jak wynika z badań, 75 proc. Polaków nie wie, czy ich poziom cholesterolu utrzymuje się na prawidłowym pułapie. Okazuje się jednak, że ponad połowa z nas ma z tym kłopot i podczas badania wyniki są o wiele wyższe niż zakładamy. 20 proc. przebadanych osób wymaga dalszych konsultacji lekarskich, aby uniknąć groźnych chorób jakimi są: choroba wieńcowa czy miażdżyca, na którą rok rocznie w Polsce umiera około 30 tys. osób.

Pamiętajmy, że na nasze zdrowie najistotniejszy wpływ na aktywny tryb życia oraz bogata w minerały i witaminy dieta. Mimo że powtarzamy to na każdych badaniach, myślę, że trzeba przypominać pacjentom o tych dwóch zasadach wielokrotnie. Staramy się holistycznie i indywidulanie podchodzić do każdego, kto się do nas zgłosi – tłumaczy Ewa Roksela, Development Director sieci placówek Blue Medica – Dla każdego pacjenta przygotowaliśmy również prezent-niespodziankę. Serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania i konsultacje do naszej mobilnej przychodni! – dodaje. W czerwcu Blue Medica organizuje również Miesiąc Zdrowego Seniora, podczas którego będzie można bezpłatnie wykonać badanie EKG, mammografię, spirometrię oraz pomiar stężenia glukozy we krwi.

Mobilna przychodnia Blue Medica w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja będzie czynna w następujących godzinach:

  • 2016-05-20 – od 10:00 do 18:00
  • 2016-05-21 – od 09:00 do 17:00

Plik PDF: Bezpłatne badania na zakończenie III łódzkich Senioraliów