Zgierska: 42 307 07 37

Bezpłatne badania kardiologiczne na Walentynki w Dłutowie

13.02 w przychodni Blue Medica w Dłutowie odbędą się kolejne bezpłatne badania, których motywem przewodnim są Walentynki. Nawiązując do święta, podczas którego serce jest niezwykle ważnym symbolem – w przychodni będzie można wykonać badania EKG i skonsultować się z kardiologiem.

W sobotę, 13.02 w przeddzień Walentynek mieszkańcy Dłutowa i okolic będą mogli skorzystać z badań kardiologicznych w przychodni Blue Medica przy ul. Polnej 4, w godz. 9.00-17.00. Badania są całkowicie bezpłatne, a w ich zakres wchodzi EKG oraz konsultacja ze specjalistą.

Elektrokardiografia jest badaniem diagnostycznym służącym rozpoznawaniu chorób mięśnia sercowego. Badanie jest nieinwazyjne i polega na przymocowaniu w określonych miejscach ciała elektrod, badających to, czy impulsy w sercu pacjenta są wytwarzane we właściwym miejscu i przewodzone prawidłowo między kolejnymi elementami układu bodźcoprzewodzącego. Na podstawie wyniku badania – elektrokardiogramu – kardiolog jest w stanie rozpoznać  m. in. migotanie przedsionków, bloki przewodzenia, chorobę niedokrwienną serca.

Wskazaniem do wykonania badania są odczuwane przez pacjenta: duszności, kołatanie serca, bóle w klatce piersiowej lub omdlenia – wyjaśnia Lucyna Wąsik, manager Blue Medica w Dłutowie – Bardzo często zdarza się, że nawet osoby, które na co dzień czują się dobrze, mogą chorować nie wiedząc o tym. Zaleca się, aby badania kardiologiczne były wykonywane profilaktycznie przynajmniej raz w roku.

W dniu badania wskazane jest spożycie lekkostrawnych posiłków. Pacjent nie powinien również pić alkoholu ani intensywnie ćwiczyć, ponieważ może spowodować zaburzenia w poziomie elektrolitów w organizmie, co wpływa na pracę serca.

 
Publikacje: powiat.pabianice.pl, zyciepabianic.pl, dlutow.pl i pabianice.naszemiasto.pl
Plik PDF: Bezpłatne badania kardiologiczne na Walentynki w Dłutowie