Zgierska: 42 307 07 37

Cykl badań profilaktycznych w placówce w Dłutowie

4 października 2015 (niedziela) ruszył cykl bezpłatnych badań profilaktycznych w przychodni Blue Medica w Dłutowie.

W każdą niedzielę pacjenci będą mogli skontrolować stan swojego zdrowia i skonsultować się z lekarzami różnych specjalności. Akcja ma na celu uświadomienie pacjentom jakie badania powinni wykonywać regularnie oraz jakie przysługują im bezpłatnie w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

 

W niedzielę, 4 października w godzinach 10.00-18.00 w placówce Blue Medica w Dłutowie odbyły się badania densytometryczne. Umożliwiają one wykrywanie wczesnych zmian zachodzących w tkance kostnej oraz służą do oceny gęstości mineralnej kości. Na tej podstawie lekarz ocenia ryzyko złamań kości i rozstrzyga o rozpoczęciu leczenia osteoporozy. Badanie szczególnie zalecane jest:

  • kobietom po menopauzie,
  • starszym mężczyznom,
  • osobom po urazach,
  • osobom obarczonym ryzykiem osteoporozy (np. leczonym glikokortykosteroidami).

Dbamy o zdrowie Dłutowian m.in. poprzez profilaktykę chorób. W kolejne weekendy planujemy przeprowadzenie badań cholesterolu całkowitego, glukozy, EKG serca, USG jamy brzusznej i wiele innych – tłumaczy Iga Fiedorow, Manager Placówki. Bezpłatne badania organizowane przez przychodnię Blue Medica to świetnia okazja, by sprawdzić stan swojego zdrowia pod okiem najlepszych specjalistów z łódzkich klinik. Choroby zdiagnozowane odpowiednio wcześnie skracają proces leczenia, a często wręcz ratują życie.