Zgierska: 42 307 07 37

Zapraszamy na Tydzień Edukacji nt. Anafilaksji

Podczas Tygodnia Edukacji nt. Anafilaksji mieszkańcy Łodzi będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji alergologicznych w placówce Blue Medica przy ul. Zgierskiej 249 w Łodzi.

Anafilaksja to reakcja organizmu na konkretny alergen, mogąca prowadzić do wstrząsu stanowiącego bezpośrednie zagrożenie życia. Co roku z tego powodu umiera ok. 120 osób. Anafilaksję wywołują konkretne alergeny, najczęściej leki (zwłaszcza antybiotyki), pokarmy, jady owadów błonkoskrzydłych, alergeny wziewne, lateks – tłumaczy dr n. med. Marta Kołacińska-Flont, lekarz sieci Blue Medica – Niewiele osób wie, że wstrząs może być wywołany także wysiłkiem fizycznym, zwłaszcza w połączeniu z pokarmami i alergią wziewną. Do charakterystycznych objawów należą: kołatania serca, świąd skóry, nagły spadek ciśnienia, chrypka, zawroty głowy, duszności – dodaje.

Do alergologa w ramach kampanii można zapisać się bezpłatnie, korzystając z nr infolinii Blue Medica 801 100 111. Podczas wizyty w placówce Blue Medica przy ul. Zgierskiej 249 w Łodzi lekarz wyjaśni, kiedy może rozwinąć się wstrząs i jak go rozpoznać, co trzeba zrobić w przypadku, kiedy bliska osoba ma objawy anafilaksji oraz gdzie szukać pomocy.

Zapraszamy 18.04 w godz. 14:30-19:30 i 21.04 w godz. 15:00-20:00.