Zgierska: 42 307 07 37    Ogniskowa: 667 238 925

Nie ignoruj cukrzycy w ciąży!

Zmiany hormonalne, które następują w czasie ciąży, sprawiają, że poziom cukru we krwi może wzrosnąć. Cukrzyca ciężarnych jest jednostką chorobową, której nie wolno lekceważyć. Może nie tylko spowodować pojawienie się nieprzyjemnych dolegliwości u matki, ale również wpłynąć na płód, skutkując przykrymi konsekwencjami, takimi jak wady wrodzone czy poronienie.

Cukrzyca u kobiety ciężarnej może pojawić się na każdym etapie ciąży, dlatego niesamowicie istotne jest systematyczne wykonywanie pomiarów poziomu glukozy. W wielu przypadkach choroba rozwija się bezobjawowo. Czasem kobieta odnotowuje jednak u siebie zawroty głowy, osłabienie, omdlenia, wzmożone pragnienie i głód oraz zwiększone oddawanie moczu. Następuje również nadmierny przyrost wagi zarówno u kobiety, jak i u dziecka.

Kobieta cierpiąca na cukrzycę ciężarnych musi być pod stałą opieką poradni diabetologicznej. Ważna jest również kwestia odpowiedniego odżywiania, w czym świetnie doradzi dobry dietetyk. Poradnia Blue Medica przy ul. Ogniskowej 16 dysponuje pokojem do edukacji, w której dietetyk, mgr Anna Zielińska, udziela wszelkich wskazówek dotyczących racjonalnej diety. Nasza placówka posiada podpisaną umowę z NFZ, dzięki czemu porady są refundowane.