Zgierska: 42 307 07 37    Ogniskowa: 667 238 925

Będą nowe placówki Blue Medica – fundusz WinVentures wspiera rozwój sieci

Już niebawem sieć placówek Blue Medica będzie liczyła kilkadziesiąt przychodni lekarskich. Blue Medica planuje skonsolidować część rynku tworząc grupę Blue Medica. Na celowniku sieci są placówki działające w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz wizyt prywatnych. Wszystko to dzięki funduszowi WinVentures, który zainwestował blisko 30 mln zł, aby przedsięwzięcie mogło być zrealizowane bez przeszkód.

To ogromny sukces i potwierdzenie, że dotychczasowe usługi spełniają oczekiwania pacjentów – podkreśla prezes i założyciel sieci, dr Paweł Jarosz – Rozbudowując sieć naszych przychodni będziemy mogli nadal obsługiwać chorych na dotychczasowym poziomie, oferując dużo większą liczbę lokalizacji. Pozwoli to na dotarcie z ofertą do mieszkańców większych i mniejszych miejscowości– dodaje.

Blue Medica będzie działać na terenie województwa łódzkiego oraz mazowieckiego, a liczba przychodni wzrośnie do kilkudziesięciu. Rejestrując się w Blue Medica, bez względu na lokalizację, będzie można korzystać z usług medycznych z dotychczasowymi zniżkami i benefitami. Wzrośnie również mobilność chorych, którzy nie będą musieli być przywiązani do jednej przychodni. Dodatkowo Blue Medica będzie oferować dostęp do specjalistów, do których dotąd zapisy były utrudnione lub niemożliwe. Zminimalizuje to czas oczekiwania na wizytę oraz badania diagnostyczne i laboratoryjne. We wszystkich nowych placówkach pojawi się również nowoczesny sprzęt oraz zwiększy się zakres oferty.

Dzięki nowej inwestycji, Grupa Blue Medica, będzie jedną z bardziej prestiżowych sieci placówek, oferujących szeroką gamę badań diagnostycznych oraz konsultacji z wieloma specjalistami. Jednocześnie pacjenci korzystający z podstawowej opieki zdrowotnej Blue Medica będą mogli umawiać się na wizyty prywatne w niższych cenach, dzięki kartom członkowskim. Zakończenie rozbudowy sieci planowane jest na 2020 r.

WinVentures jest funduszem inwestującym w małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające wyraźne przewagi konkurencyjne i charakteryzujące się dużym potencjałem wzrostu, zapewniając im inteligentny kapitał na start lub rozwój.